Oksijen Terapisi

Estetikte Oksijen Terapisi

  • Cilde doğal oksijen verilerek yapılan oksijen tedavisi en doğal anti-aging tedavilerinden biridir.
  • Oksijen yetersizliği; ciltte solgun, mat görüntü, sarkmalar, nem kaybı, kırışıklık şeklinde kendini gösterir.
  • Oksijen, uygulanan oksi-enerji ürünleriyle birlikte (anti-oksidan özellikteki A,C ve E vitaminleri) epidermisin en alt katmanlarına kadar ulaşarak kan dolaşımını hızlandırır, cildin hücre metabolizmasını çalıştırarak hücre yaşlanmasını geciktirir.
  • Oksijen terapi cilde belirli bir basınçla uygulandığı için masaj etkisi yapar, destek dokusu olan kolajen ve elastin sentezini uyarır.
  • Ayrıca cildin nem ve su ihtiyacını sağlar, ince kırışıklıklarda azalma sağlar, göz altı torbaları ve morluklarının giderilmesinde yardımcıdır, ciltteki sarkma ve deformasyonları azaltarak gergin, canlı bir görünüm sağlar.
  • Yaklaşık bir saat süren uygulamada özel bir peeling kullanılarak, cilt, ölü hücrelerden arındırılır.
  • Haftada iki kez olmak üzere toplam 10 seans uygulanır, idame seansları ise ayda bir tavsiye edilir.
Bu yazıyı paylaş:

Doç. Dr. Zekayi Kutlubay, Dermatoloji Uzmanı

1970 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Bölümü’nden mezun oldu. Uzmanlığını aynı üniversitenin Dermatoloji Anabilim Dalı’nda 1999 yılında aldı.

Şimdiye kadar yerli ve yabancı dergilerde yayımlanmış 40’tan fazla yayını bulunan Dr. Zekayi Kutlubay’ın uzmanlık alanı içinde yaptığı bazı özel çalışmalar arasında pediatrik dermatoloji, botoks ile kırışık ve terleme tedavileri, doku dolgu malzemeleri ile kırışık giderme, mezoterapi ile zayıflama ve selülit tedavileri, saç dökülmesi tedavisi, lipoliz, mezolift, somon DNA’sı ile cilt gençleştirme, kimyasal peeling uygulamaları, lazer, Otolog hücresel yenileme tedavisi, dermatoskopi, kriyoterapi ve zührevi hastalıklar bulunuyor.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 + 11 =

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bebekle Uçak Yolculuğu
Çocuklarda Beslenme Alışkanlığının Düzenlenmesi
Çocuk ve Boşanma
Koksaki ve El Ayak Ağız Hastalığı
Ir arriba