Sevdiklerimize dair her şey...
Dr. Erdem Uzunoğlu

Uzm. Dr. Erdem Uzunoğlu

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı
1986’da İstanbul Tıp Fakültesine girdikten ihtisasımı bitirene kadar maalesef klasik tıp eğitiminin zorunluluğundan dolayı, hep çocukların “hastalık” yönleri ile ilgilendik. Yenidoğan döneminde ve büyüme sürecinde ailelerin karşılaştıkları güçlüklerle ilgili pratik yaklaşımları edinmem, 1999’dan sonra “özel” hastanelerde ve muayenehanede çalışmaya başladıktan sonra oldu. Bu dönemde ailelerin sorularının çeşitliliğini, bu sorulara tam, doğru ve zamanında cevap vermenin önemini fark ettim. Kızım Duru’nun 2002’de doğumundan sonra bazı aileleri bebek davranışları, bakımı ve ağlaması vesairenin, hastalıklardan bile daha fazla endişelendirdiğini gördüm.

Tez canlı, üretken, boş durmayı sevmeyen yapımın katkısı ve kızım Duru’nun da itkisi ile bu sorulara cevap verecek doğru bilgileri iletme amaçlı bir araç olarak interneti kullanmaya karar verdim.

2005 yılında birkaç doktor arkadaşla benim önderliğimde oluşturduğumuz içeriği yüklediğimiz ilk sitemizi açtık. Ancak bazı ihtiyaçlarımıza daha iyi cevap verecek, daha modern görsellere sahip ve içeriği daha zengin bir site ile karşınıza çıkmaya karar verdik.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram