SOS! Ana Babalara Yardım

SOS! Ana Babalara Yardım

Yazar: Lynn Clark, Ph.D.
Çevirmen: Gültekin Yazgan
Yayınevi: Evrim Yayınevi
ISBN: 9789755032276
Sayfa Sayısı: 262
Baskı Yılı: 2014

Yazar Dr. Lynn Clark ABD’de çalışan bir klinik psikolog. İlk kez kendi çocuklarında denediği davranış düzenleme yöntemlerini sistematikleştirip, onbinlerce anne-babaya bu kitap aracılığıyla ulaştırdı.

Çocuğunuzu dövmeden eğitmeniz mümkün.

“Çocuğumu dövdüğüm için kendime çok kızıyorum, ama nasıl terbiye edeceğimi bilemiyorum.” Nazlı hanım, 4 yaşındaki Alicanın annesi.

“Geçen gün çarşıda istediğini almadığımızda kendini yerden yere attı. Ne yapacağımızı bilemedik.” Ayten hanım, 3 yaşındaki Mertin annesi.

“Kardeşini yumruklamak en büyük eğlencesi. Biz araya girdiğimizde biz de sopa yiyoruz.” Sabri bey, 6 yaşındaki Metinin babsı.

“Evde kendisinden istenen hiç bir şeyi yapmıyor. Çöpü kapının önüne koymak bile bir yük ona.” Jale hanım, 7 yaşındaki Ebrunun annesi.

“…Kitap, çocukların davranışlarının nasıl düzenlenebileceği hakkında uygulanabilir öneriler ve bir sistem getiriyor. İstenmeyen davranışlara nasıl sınır koyar ve bu sınırları nasıl hayat geçirebiliriz? Hem de bütün bunları yaparken çocukla ilişkimizi geliştirerek, kuralların onun yararına olduğunu ona göstermeliyiz.” Dr. Yankı Yazganın sunuş yazısından.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 − altı =

Ir arriba